Levitra- dawkowanie i przyjmowanie innych leków

Jest doskonałym rozwiązaniem wszelkich problemów z zaburzeniami erekcji u mężczyzn, wystarczy regularnie zażywać lek przed przewidywanym stosunkiem, oraz pamiętać o stymulacji seksualnej.

W jaki sposób dawkować preparat Levitra?

Preparat dostępny jest pod postacią tabletek, które ulegają rozpadowi w jamie ustnej. Stosuje się go tylko i wyłącznie doustnie. Nie należy pod żadnym pozorem przekraczać dawek, jakie zostały zalecone przez ulotkę czy lekarza. Zwiększenie przyjmowanej dawki nie wpłynie na zwiększenie skuteczności działania leku, jedynie może zaszkodzić zdrowiu oraz życiu. Jeśli występują jakiekolwiek wątpliwości co do dawkowania preparatu Levitra, warto skonsultować się z lekarzem. Zażycie leku w trakcie posiłku, szczególnie jedzenie wysokotłuszczowe, może być powodem opóźnionego działania leku. Zazwyczaj lek stosuje się w dawce 10 mg. Można zmniejszyć dawkę do 5 mg lub zwiększyć do 20 mg, ilość dawki zależna jest od tolerancji i skuteczności produktu. Preparat nie wolno przyjmować więcej niż raz w ciągu doby. Zazwyczaj doustnie przyjmuje się dawkę 10 mg.

Czy w trakcie stosowania leku Levitra, można przyjmować inne preparaty?

  • nie należy przyjmować tego preparatu razem z inhibitorami proteazy wirusa HIV rytonawir,indinawir)
  • nie należy przyjmować leku z azotanami (składnik aktywny w leku zwiększa ich działanie hipotensyjne)
  • nie należy zażywać leku wraz z ketokonazolem czy itrakonazolem (zwłaszcza u mężczyzn po 75 roku życia)
  • nie stosować go wraz z silnymi inhibitorami CYP3A4 (itrakonazol, indynawir, rytonawir)
  • unikać również brania tego preparatu w tym samym czasie co: erytromycyna, sok grejpfrutowy czy klarytromycyna
  • wardenafil powoduje wydłużenie się odstępu QTc dlatego proponuje się unikać przyjmowania leku u osób, które mają określone czynniki ryzyka, takie jak między innymi: hipokaliemia, wrodzony zespół wydłużonego QT. Nie należy także stosować w tym samym okresie leki przeciwarytmiczne z klasy la czyli na przykład takich jak: chinidyna czy prokainamid, lub z klasy III, takich jak amiodaron czy sotalol.

Źródło informacji – https://www.aptekakamagra.pl/levitra.html

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *