Marihuana na bóle menstruacyjne

Każda kobieta wie, że ból podczas „tych dni” może znacznie utrudnić, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić normalnie funkcjonowanie. Teraz z pomocą przychodzi jedna z najbardziej kontrowersyjnych substancji leczniczych – marihuana.

Innowacja dla nielicznych

Firma Foria Relief wprowadziła na rynek czopki dopochwowe. Składają się z organicznego masła kakaowego oraz marihuany THC oraz CBD. Niestety dostępne są jedynie w Stanach Zjednoczonych. W USA lecznicza marihuana jest legalna w 23 stanach. Obecnie kobiety, które cierpią na bardzo bolesne miesiączki będą mogły ubiegać się o kartę zezwalającą na korzystanie z tego produktu. Same czopki są dość drogie, kosztują 10 dolarów za sztukę. Jednak przynoszą ulgę już po kwadransie od zastosowania i mogą być używane równocześnie z tamponami.

Jak to działa?

THC i CBD, które znajdują się w składzie czopka, to dwa główne związki czynne kannabinoidów znalezionych w konopiach indyjskich. Oddziałują one na receptory kannabinoidów w rejonie miednicy. Lek dostaje się do zakończeń nerwowych macicy, szyjki macicy oraz tkanki mięśniowej. THC blokuje odczuwanie bólu i stan taki utrzymuje się cały dzień. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta w porównaniu do zwykłych tabletek przeciwbólowych, które trzeba stosować kilka razy dziennie.

Naukowe kontrowersje

Czopki nie zostały jeszcze zatwierdzone przez Agencję żywności i leków (FDA). Jednakże zbierają dużo pozytywnych opinii od kobiet, które je stosowały. Klientki twierdzą nawet, że przy stosowaniu Foria Relief zmniejszyła się objętość krwawienia. Eksperci zarzucają natomiast brak wiarygodnych badań. Aczkolwiek sami wykazują się ignorancją i nie chcą się ich podjąć.

Kiedy w Polsce?

U nas lek jest oczywiście niedostępny. Natomiast zupełnie legalnie można zakupić nasiona marihuany. Ich sprzedaż oraz kolekcjonowanie jest w Polsce dozwolone.Sprawdź https://www.taniesianie.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *